Pomoc drogowa Niemcy

Bardzo często jest tak, że wyjeżdżamy za granicę, ale nie mamy pewności, czy nasz samochód dotrze do celu. Czy nie ulegnie jakiejś awarii? Czy nie będziemy musieli go naprawiać?
Tak naprawdę nigdy nie mamy takiej pewności, również posiadając całkowicie nowy samochód. Przykładowo pomoc drogowa Niemcy nie jest tak droga jakby mogło nam się to wydawać. Koszt holowania jest zależny od ilości kilometrów jakie kierowca pomocy drogowej ma do pokonania oraz rodzaju samochodu.
Koszt holowania samochodu osobowego waha się od 1 zł do 3 zł, wszystko zależy jaki samochód jest do holowania, jego waga, ile osób jest do zabrania przez pomoc drogową oraz od ilości kilometrów. Z reguły jest tak – im więcej kilometrów tym niższa cena. Można przyjąć, że za około 100 kilometrów musimy liczyć około 200-300 złotych. Mowa oczywiście o cenach krajowych. Jeśli natomiast samochód zepsuje się nam za granicą, to koszt holowania ze względu na ilość kilometrów może być większy.
W Niemczech korzystając z niemieckich firm pomocy drogowej przykładowo koszt przewozu samochodu to około 200-300 Euro za 100 kilometrów. Z tego względu warto korzystać z polskich firm świadczących usługi pomocy drogowej i holowania lub mieć wykupioną usługę u swojego ubezpieczyciela, który w razie awarii, uszkodzenia naszego pojazdu zagwarantuje nam transport samochodu do wskazanego przez nas warsztatu, a także zagwarantuje nam hotel i inne tego typu usługi.
Wykupienie ubezpieczenia wraz z usługą holowania nie należy do najtańszych. Trzeba się z tym jak najbardziej liczyć. Jeśli jednak rzeczywiście się zastanowimy, to wcale nie jest to drogie, tym bardziej, jeśli bardzo dużo jeździmy za granicą. Na pewno jednak posiadając polskie ubezpieczenie na wypadek awarii sporo będziemy w stanie zaoszczędzić, tym bardziej, gdy auto się nam zepsuje podczas zagranicznej podróży. Niemcy, Włochy, Hiszpania, Anglia, oraz wiele innych państw. Warto mieć dobre ubezpieczenie, aby się nie przejmować problemami!

Gdy będziesz potrzebował pomocy drogowej na terenie Niemiec, zapraszamy do skorzystania z polecanej przez nas firmy Pomoc drogowa Niemcy. Korzystając z usług polecanej przez nas firmy   masz gwarancję solidnie wykonanej pracy, pełen profesjonalizm, niską cenę oraz szybki dojazd na miejsce zdarzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *